Szczecin: sześć osób z personelu oddziału zakaźnego szpitala z koronawirusem

Sześć osób z personelu medycznego oddziału zakaźnego szpitala przy ul Arkońskiej ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa – poinformował PAP w środę rzecznik szczecińskiej placówki. 12 osób z personelu znalazło się w kwarantannie.

Jak podał PAP rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Mateusz Iżakowski, badania na obecność koronawirusa u osób, u których wykryto SARS-CoV-2, zostaną powtórzone za 8 dni. Wtedy też wykonane zostaną badania u 12 osób z personelu, które trafiły na kwarantannę, a u których środowy wynik był ujemny. Jeśli wynik ponownie nie wykaże zakażenia, osoby te będą mogły zakończyć kwarantannę.

Oddział przy ul. Arkońskiej pracuje i przyjmuje pacjentów. „Kilkanaście osób wypadło z grafiku, zastanawiamy się obecnie, jak temu zaradzić” – zaznaczył Iżakowski. Do oddziału zakaźnego zostaną skierowane pielęgniarki z innych oddziałów. Jeśli chodzi o lekarzy zakaźników, możliwe, że szpital zwróci się o pomoc np. do wojewody.

Wojewódzki sanepid podał w środowym raporcie 17 nowych przypadków SARS-CoV-2 w Zachodniopomorskiem. Dotychczas w regionie odnotowano 793 przypadki zakażenia koronawirusem. 23 osoby zmarły.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ par/