Strona główna » Niemcy odsyłają imigrantów do Polski. Tusk milczy

Niemcy odsyłają nielegalnych imigrantów do Polski: wzrost liczby i zmiana polityki

Niemiecka policja od pewnego czasu odsyła większą liczbę nielegalnych imigrantów z powrotem do Polski. Wzrost ten budzi pytania o jego przyczyny i stoi w sprzeczności z wcześniejszymi twierdzeniami, że taka praktyka nie jest możliwa.

Media donoszą, że w miniony weekend na granicy z Polską na Nysie zatrzymano 70 migrantów. Większość z nich, pochodzących z Afganistanu, Syrii, Turcji, Somalii, Jemenu, Egiptu i Maroka, została już odesłana z powrotem do Polski. Zatrzymani twierdzili, że do UE dostali się przez Białoruś.

Sytuacja ta wzbudziła pytania o nagłą zmianę polityki wobec imigrantów. Jeszcze rok temu niemieckie władze twierdziły, że odsyłanie migrantów do Polski jest niemożliwe ze względu na brak zgody z polskiej strony.

Dlaczego więc dochodzi do tych odsyłań? Istnieje kilka możliwych wyjaśnień:

  • Wzrost liczby nielegalnych imigrantów w Niemczech: Niemcy borykają się z napływem migrantów, z których wielu przedostaje się do kraju przez Białoruś. Władze mogą mieć trudności z radzeniem sobie z taką liczbą osób i szukać sposobów na rozładowanie presji.
  • Zmiana stanowiska Polski: Możliwe, że Polska zgodziła się na przyjmowanie z powrotem większej liczby imigrantów. Może to być spowodowane presją ze strony Unii Europejskiej lub chęcią poprawy stosunków z Niemcami.
  • Presja ze strony władz lokalnych: Niektóre regiony Niemiec, takie jak Saksonia, otwarcie sprzeciwiają się przyjmowaniu imigrantów. Możliwe, że wywierają one presję na rząd federalny, aby ten odsyłał migrantów do innych krajów.

Należy jednak zaznaczyć, że sytuacja jest złożona i nie ma jednej prostej odpowiedzi. Rządy Niemiec i Polski nie podały oficjalnych wyjaśnień wzrostu liczby odsyłań.

Co dalej?

Nie wiadomo, jak długo potrwa ta sytuacja i jakie będą jej długoterminowe konsekwencje. Ważne jest, aby kontynuować monitorowanie sytuacji i dyskutować o niej w sposób rzeczowy i humanitarny.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW