Strona główna » Baza Polaków na Euro 2024 – gdzie zamieszka reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy?

Baza Polaków na Euro 2024 – gdzie zamieszka reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy?

by Świnoujście w sieci

Baza Polaków na Euro 2024 – gdzie zamieszka reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy?

Polska reprezentacja dostała się na Mistrzostwa Europy. Odbędą się one w Niemczech – mecze rozgrywane będą na stadionach w 10 miastach. Każda kadra wybrała swoją bazę, czyli miejsce noclegu i treningów. Wybór polskiej reprezentacji padł na Hanower. Co wiemy o miejscu, w którym nasi zawodnicy spędzą mistrzostwa?

Poczdam czy Brema? Michał Probierz zdecydował – wybór padł na Hanower

Mecze tegorocznego Euro będą rozgrywane na stadionach w 10 miastach: Berlinie, Kolonii, Düsseldorfie, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Frankfurcie nad Menem, Stuttgarcie, Monachium, Lipsku i Hamburgu. Na bazy dla piłkarzy UEFA zarekomendowała jednak więcej miast. Wśród propozycji dla polskiej kadry znalazły się Poczdam i Brema. W ostatniej chwili zmieniono jednak miejsce pobytu Polaków, co było efektem szybkiej wizyty przedstawicieli PZPN, w tym trenera Probierza, w Niemczech. W środę 3 kwietnia zapadła ostateczna decyzja: Hanower. Co ciekawe, zamieszkanie tam Biało-Czerwonym zawodnikom umożliwili… Gruzini, których reprezentacja pierwotnie miała tam przebywać. Ostatecznie jednak zmienili zdanie i na bazę wybrali Velbert nieopodal Düsseldorfu.

Jak trener Probierz uzasadnia wybór właśnie Hanoweru na miejsce, gdzie zamieszka polska kadra podczas Euro 2024? Zawodnicy zameldują się w tamtejszym hotelu Sheraton Pelikan. Jest on umiejscowiony bliżej obrzeży miasta w porównaniu z potencjalnymi miejscami noclegowymi w Bremie i Poczdamie, co zapewni piłkarzom więcej spokoju i umożliwi szybszy dojazd na treningi i mecze w związku z mniejszymi korkami. Polscy zawodnicy będą trenować na stadionie klubu Hannover 96.

Jaka będzie baza Polaków na Euro 2024?

Kolejnym czynnikiem, który mógł wpłynąć na wybór Hanoweru, jest bliskość miejsc rozgrywania meczów. Stadiony na Euro 2024, przynajmniej te, na których Polska będzie grać w fazie grupowej, mieszczą się w Hamburgu, Berlinie i Dortmundzie. Do pierwszego z tych miast bliżej jest co prawda z Bremy, jednak zdecydowanie dłuższa droga dzieliłaby wtedy naszą kadrę od Berlina i Dortmundu. Poczdam z kolei leży w niewielkiej odległości od stolicy Niemiec, ale znacznie dalej od dwóch pozostałych lokalizacji. Hanower był więc optymalnym wyborem. Do Hamburga (gdzie zagramy nasz pierwszy mecz z Holandią) są stamtąd 2 godziny drogi samochodem, z kolei droga zarówno do Berlina, jak i Dortmundu zajmuje ok. 3 godzin.

Oczywiście potencjalne wyjście z grupy oznaczałoby wizyty już w nieco dalszych częściach Niemiec, jednak z racji tego, jak silni przeciwnicy trafili nam się na pierwszym etapie rozgrywek, trener Probierz zapewne chce w pierwszych meczach zmaksymalizować komfort zawodników związany z zakwaterowaniem. Co istotne, wszystkie zespoły, które w tym roku wystąpią na Euro, już zdążyły wybrać swoje bazy. Miejsc odpoczynku i treningu zawodników będzie w sumie 24, a niektóre z nich są naprawdę ciekawe. Szczególnie znany Polakom może być wybór Szkotów, jednak bynajmniej nie przez skojarzenie z piłką nożną, a ze… skokami narciarskimi. Podopieczni Steve’a Clarke’a zameldują się bowiem w bawarskim Garmisch-Partenkirchen.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW