Wiaty śmietnikowe – skuteczne zabezpieczenie dla śmietników

Śmietniki na osiedlach mieszkaniowych coraz częściej zabezpieczane są specjalnymi wiatami z zamykanymi drzwiami. Producenci oferują je w wielu różnych wariantach do wyboru.

Dlaczego warto wybrać wiatę śmietnikową?

Zabezpieczenie śmietników jest bardzo ważne z kilku powodów. Dostęp do kubłów posiadają wtedy tylko te osoby, które mogą z nich korzystać, czyli mieszkańcy danego osiedla. Także kubły są chronione przed dostępem przez niepowołane osoby oraz przed zwierzętami. Wiaty zabezpieczające śmietniki chronią je również przed wpływem czynników pogodowych. Nie bez znaczenia są także kwestie estetyczne – wiata zasłaniająca śmietniki poprawia wygląd okolicy.

 

W związku z tym dzisiaj coraz więcej osiedli mieszkaniowych decyduje się na montaż wiat śmietnikowych. Producenci takich konstrukcji mogą zaoferować wspólnotom oraz samorządom mieszkańców szeroką gamę propozycji. Na co warto się zdecydować?

 

Konstrukcje wiat śmietnikowych

Wiaty śmietnikowe to konstrukcje wykonane najczęściej z wysokiej jakości stali, które mogą być wykończone panelami wykonanymi z blach trapezowych, blach perforowanych lub dekoracyjnymi panelami drewnianymi. Wolne przestrzenie pomiędzy panelami zapewniają przewiewność.

 

Szeroka gama kolorów materiałów do wyboru powoduje, że wiata śmietnikowa może być dopasowana do okolicy, a tym samym będzie także estetycznym jej elementem.

 

Solidne ramy wiat śmietnikowych przytwierdzane są do podłoża dla maksymalnej ochrony. Zadaszenie zapewnia ochronę przed warunkami pogodowymi. Drzwi prowadzące do wiaty wyposażane są w zamki – klucze do nich posiadają mieszkańcy oraz odpowiednie służby.

 

Wiaty śmietnikowe są oferowane w różnych rozmiarach do wyboru – rozmiary te powiązane są z liczbą pojemników na podarki, które umieszczane są w wiacie. Najmniejsze wiaty posiadają wymiary około 2 x 3 metry, natomiast te największe nawet 8 x 4 metry.

 

Gdzie można zamówić wiaty śmietnikowe wysokiej jakości?

Aktualnie produkcją wiat śmietnikowych w Polsce zajmuje się wiele firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w ramach ich projektowania, wykonawstwa oraz montażu.

 

Jedną z firm specjalizujących się w dostawie wiat śmietnikowych jest firma KAR STAL, która posiada w swojej ofercie wysokiej jakości wiaty z elementów spawanych i blach trapezowych. Nowoczesne i solidne wiaty śmietnikowe firmy KAR STAL wyróżniają się również bardzo atrakcyjnymi cenami – za najmniejsze modele zapłacimy już od 4 990 złotych.