Strona główna » Wakacje nad morzem zamieniły się w koszmar 

Wakacje nad morzem zamieniły się w koszmar 

Wynajął pokój który nie istniej

by Daniel SZYSZ

Wakacje nad morzem zamieniły się w koszmar

Wakacje nad morzem miały być udane. Miejsce wybrane, hotel zarezerwowany, zaliczka wpłacona – wydawało się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Padli ofiarom oszusta.

Młoda para przyjechała na swoje wymarzone wakacje  nad morzem – najpierw jednak znaleźli atrakcyjną ofertę noclegu w nadmorskim hotelu na jednym popularnych portali ogłoszeniowych. Zadzwonili na numer telefonu podany w ogłoszeniu i usłyszeli mężczyznę, który polecił przelać zaliczkę w wysokości blisko 1250 złotych na podane konto bankowe. Bez podejrzeń, pokrzywdzeni wykonali instrukcje, przelali żądaną kwotę i wysłali potwierdzenie przelewu wiadomością SMS.

MIĘDZYZDROJE. NIESAMOWITY WIDOK NA PLAŻY – JEDYNY TAKI W POLSCE MUSISZ TO ZOBACZYĆ

Kiedy próbowali ponownie skontaktować się z osobą oferującą nocleg, okazało się, że numer telefonu jest nieosiągalny. Zaniepokojeni, zadzwonił pod inny numer przypisany do hotelu, w którym miał rzekomo wynająć pokój. Tam dowiedział się, że padli ofiarą oszustwa – hotel nigdy nie wystawił takiej oferty. Przestępca wykorzystał zdjęcia i wizerunek istniejącego apartamentu, aby oszukać turystów.

Wakacje nad morzem zamieniły się w koszmar  Hotel

Wakacje nad morzem zamieniły się w koszmar  Foto. Daniel SZYSZ / eswinoujscie.pl

Jak uniknąć nie paść ofiarom oszusta i nie popsuć sobie wakacji nad morzem:

  1. Sprawdź wiarygodność oferty: Przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności, upewnij się, że oferta jest prawdziwa. Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem noclegowym, aby potwierdzić rezerwację.
  2. Czytaj opinie: Sprawdź recenzje i opinie o obiekcie noclegowym na różnych portalach turystycznych.
  3. Zachowaj ostrożność przy płatnościach: Unikaj przelewów na prywatne konta bankowe. Wybieraj płatności zabezpieczone przez renomowane serwisy.
  4. Zabezpiecz się prawnie: Korzystaj z umów pisemnych i zachowaj wszystkie potwierdzenia płatności.

ŚWINOUJSKA PLAŻA: NIE WYKLUCZA NIKOGO

Ten smutny przypadek jest ostrzeżeniem dla wszystkich planujących wakacje. Zawsze należy zachować ostrożność przy rezerwacjach przez internet, aby wymarzony wypoczynek nie zamienił się w koszmar.

ŚWINOUJŚCIE. JEDZIESZ NA WAKACJE W CZASIE L4 – CZY TO ZABRONIONE

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również