Strona główna » Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży – jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży – jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć

Promowanie zdrowego stylu życia

by Daniel SZYSZ

Plaża w Międzyzdrojach zyskała profesjonalną siłownię plenerową

W Międzyzdrojach otwarto nowoczesną siłownię plenerową, zlokalizowaną bezpośrednio na plaży, po zachodniej stronie zejścia na plażę „B”. Projekt został zainicjowany przez Benefit Systems, operatora kart MultiSport, a jego celem jest promocja aktywności fizycznej zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Siłownia jest już dostępna, a korzystanie z niej jest darmowe i otwarte dla wszystkich. – Zrób trening z  MultiSpor

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży - jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć MultiSpor

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży – jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć

Nowoczesne wyposażenie

Siłownia plenerowa w Międzyzdrojach oferuje szeroką gamę sprzętu, porównywalnego do tego, który można znaleźć w klubach fitness. Do dyspozycji użytkowników są m.in. urządzenia wielofunkcyjne, maszyny do wyciskania na klatkę piersiową i barki, sprzęt do przysiadów i martwego ciągu, sztangi ze zmiennym obciążeniem, maszyny do ściągania drążka, urządzenia do treningu mięśni grzbietu, pullover machine, prostowniki nóg oraz prasa nożna. Dzięki takiej różnorodności sprzętu, można efektywnie trenować wszystkie partie mięśniowe, ciesząc się przy tym urokami nadmorskiego klimatu.

NIETRZEŹWY NA HULAJNODZE POD PRĄD MIĘDZY SAMOCHODAMI – ZOBACZ FILM

Promowanie zdrowego stylu życia

Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems, podkreśla, że tworzenie siłowni plenerowych jest kolejnym krokiem w aktywizacji społeczeństwa, szczególnie w okresie letnim. – „Utrzymywanie stałego poziomu aktywności przez cały rok jest niezwykle ważne – nie tylko z perspektywy zdrowia fizycznego, ale także psychicznego” – mówi Rogalewicz. Według raportu MultiSport Index 2023, 95% aktywnych fizycznie Polaków uważa, że regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na ich samopoczucie, a 89% twierdzi, że redukuje stres i złe emocje.

ŚWINOUJŚCIE. CO DALEJ Z LUDŹMI I ICH DOBYTKIEM NA UL. SOŁTANA I LUDZI MORZA

Burmistrz Międzyzdrojów, Mateusz Witold Bobek, również z entuzjazmem komentuje nową inicjatywę: – „Siłownia plenerowa przy plaży to nie tylko krok w kierunku promowania zdrowego stylu życia, ale także miejsce, które integruje społeczność i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. W Międzyzdrojach chcemy tworzyć przestrzenie sprzyjające zdrowiu i dobrej kondycji, a ta inwestycja jest doskonałym przykładem.”

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży - jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć MultiSport

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży – jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej

Agata Brama, trenerka sportowa MultiSport, zwraca uwagę na korzystny wpływ aktywności fizycznej na kondycję psychiczną. – „Biochemicznym efektem aktywności fizycznej jest wzrost stężenia endorfin i dopaminy we krwi, wsparcie syntezy serotoniny oraz melatoniny, która działa silnie przeciwnowotworowo i neuroprotekcyjnie” – mówi Brama. Regularny trening siłowy wzmacnia również korę przedczołową mózgu, co przekłada się na lepszą kontrolę emocjonalną.

Piotr Czyżewski, trener sportowy MultiSport, zachęca do treningów siłowych zarówno młodych, jak i starszych mieszkańców Międzyzdrojów. – „Trening siłowy zmniejsza ryzyko problemów sercowo-naczyniowych, obniża ciśnienie krwi, wspomaga metabolizm, a tym samym ułatwia kontrolę masy ciała. Dodatkowo zmniejsza ryzyko osteoporozy i upadków, co ma szczególne znaczenie dla osób starszych” – mówi Czyżewski.

ŚWINOUJŚCIE. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ TO CO SIĘ DZIEJE NA WYDMACH TO SZOK

Inicjatywy Benefit Systems

Siłownie plenerowe są częścią inicjatyw Benefit Systems, mających na celu zachęcenie do aktywnego stylu życia przez cały rok. Twórcy kart MultiSport, z których korzysta już 1,5 mln osób w Polsce, stworzyli także specjalną grywalizację „Letnia Gra”, nagradzającą za systematyczność w treningach oraz odwiedzanie różnych obiektów sportowych. Użytkownicy mogą również wspierać program wolontariacki firmy, zamieniając zebrane punkty na wsparcie finansowe dla wybranych fundacji.

Emilia Rogalewicz podkreśla, że celem jest nie tylko promowanie zdrowego trybu życia, ale również budowanie społeczności skupionej wokół wspólnych zainteresowań. – „Wierzymy, że siłownia plenerowa stanie się ważnym miejscem spotkań i wspólnych treningów na mapie Międzyzdrojów, inspirując do prowadzenia bardziej aktywnego stylu życia.”

Z siłowni plenerowej MultiSport w Międzyzdrojach można korzystać do 15 października 2024 roku.

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży - jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć Trening na plaży

Międzyzdroje. Niesamowity widok na plaży – jedyny taki w Polsce musisz to zobaczyć

 

Opracowano na podstawie info z firmy PR

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również