Przy ulicy Bydgoskiej. ZOD gotowy w ponad 80 procentach

Powstający przy ulicy Bydgoskiej budynek Zakładu Opieki Długoterminowej będzie miał elewację wentylowaną.

Aktualnie trwa montaż jej ostatniej warstwy, czyli płyt włókno-cementowych, które imitują drewno.

Prace na budowie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przypomnijmy, że obiekt ma być gotowy w połowie roku. W tej chwili zaawansowanie prac oceniane jest na ponad 80 procent.

Aktualnie trwają:

– montaż instalacji wentylacyjnej mechanicznej na całym obiekcie
– montaż instalacji wewnętrznej wodno-kanalizacyjnej na całym obiekcie, tzw. biały montaż, czyli umywalki, zlewy, kabiny, krany itd.
– pokrycie dachów skośnych
– roboty drogowe wokół budynku
– kładzione są gładzie na korytarzach i holu
– kładzione są okładziny w łazienkach przy pokojach dla pacjentach
– montaż sufitów podwieszanych
– montaż wykładzin na ścianach i podłogach
– montaż balustrad
– roboty malarskie
Celem powstania Zakładu Opieki Długoterminowej jest zapewnienie dobrej opieki osobom z przewlekłymi chorobami. Obiekt zastąpi ten istniejący obecnie przy ulicy Żeromskiego. W ZOD będą 83 łóżka dla pensjonariuszy. W budynku będzie również dział rehabilitacji, warsztaty, magazyny oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne. Zagospodarowany będzie również teren wokół, w tym dziedziniec. Powstaną chodniki, parking, zamontowane będą elementy małej architektury, posadzona zostanie zieleń.
Inwestycja wykonana zostanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą jest firma MIRBUD ze Skierniewic. To ta sama, która w naszym mieście wybudowała już przedszkole miejskie, kompleks rekreacyjno – sportowy Uznam Arena i przebudowała ulicę Bydgoską.

Tekst i zdjęcia BIK URZĄD MIASTA ŚWINOUJŚCIE