Nielegalny salon gier w centrum Szczecina

Nielegalny salon gier w centrum Szczecina

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych działający w centrum Szczecina.

W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli automaty do gier i komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.

Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

15 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem działania dotyczyły lokalu centrum Szczecina.

W przeszukanym lokalu zatrzymano 8 automatów do gier hazardowych, 2 komputery, 2 modemy, wideo rejestrator, 3 telefony komórkowe. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie 1980 zł.

Na miejscu zastano trzech graczy i jedną osobę z obsługi. Wszystkie osoby przewieziono do siedziby Zachodniopomorkiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostały przesłuchane.
W czynnościach uczestniczyło 23 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie