NOCNE DZIAŁANIA PREWENCYJNE „BEZPIECZNE FERIE”

Ferie zimowe dopiero się zaczęły, a w ich trakcie wypoczywają nie tylko najmłodsi mieszkańcy Szczecina.

Szczególnie w weekendy lokale rozrywkowe i puby zapełniają się klientami, którym nie przeszkadzają nawet niskie lutowe temperatury. Uczestnicy tej formy odpoczynku często ze względu na stan trzeźwości mogą być narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Zdarza się również, że pod wpływem alkoholu sami mogą popełniać przestępstwa i wykroczenia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w miniony weekend przeprowadzili cykliczne nocne działania prewencyjno – kontrolne w rejonie lokali rozrywkowych znajdujących się w centrum Szczecina. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń. Policjanci objęli swoim nadzorem także uczestników ruchu drogowego, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i pieszych. W ramach działań w godzinach nocnych do służby przystąpili policjanci Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie oraz Policjanci z Oddziału Prewencji Policji. Tej nocy o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbały patrole umundurowane i typu wywiadowczego.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali osoby posiadające narkotyki. Ujawniono również wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu i w ruchu drogowym.

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP