20 OSÓB STRACIŁO PRAWO JAZDY W WYNIKU WEEKENDOWYCH DZIAŁAŃ SZCZECIŃSKIEJ POLICJI

W miniony weekend na terenie miasta funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h, a także kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Podczas weekendu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas działań p.n. „Prędkość” i „Trzeźwość” wyeliminowali z ruchu 20 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o tzw. „50+” oraz prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków działających podobnie do alkoholu. Zatrzymani przez drogówkę „piraci drogowi” poza utratą praw jazdy na 3 miesiące, otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne. Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

ZKS KMP