Oddali 18 litrów krwi i zebrali słodycze

Kolejna zbiórka krwi w ramach Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Krwiodawstwa „Nasza krew – Nasza Ojczyzna” odbyła się 12 listopada w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie. Jest ona organizowana cyklicznie w środowisku służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

W tegorocznej zbiórce krwi przeprowadzonej w pomieszczeniach Placówki SG w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami i pracownikami Straży Granicznej wzięli udział funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Szczecinie oraz funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej Krajowej Administracji Skarbowej ze Szczecina.

Dzięki ofiarności 40 honorowych dawców udało się zebrać łącznie 18 litrów krwi pełnej. Pobór przeprowadzony został przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Przy okazji zbiórki krwi była też zbiórka słodyczy pt. „Daj słodziaka dla dzieciaka”. Całość zostanie w przeddzień mikołajek przekazana podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

Straż Graniczna