Ferie, ferie i po feriach – ile to kosztowało ??

Na imprezy zorganizowane dla dzieci i młodzieży szkolnej podczas ferii przez Miejski Dom Kultury, miasto przekazało kwotę 15. tys. złotych. – informują służby prasowe Urzędu Miasta w Świnoujściu

Nie były to jednak jedyne atrakcje w tym okresie. Różnego rodzaju zajęcia, za własne środki, organizowały również OSiR Wyspiarz, Miejska Biblioteka Publiczna, UKS Albatros, UKS Keja, w ustalonych terminach uczniowie mogli również za darmo skorzystać z oferty Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
Bezpłatny autobus, który dowoziłby dzieci i młodzież na lodowisko w Heringsdorfie, to po konsultacjach ze stroną niemiecką, zrezygnowano w tej formy w związku z tym, że jednorazowy przyjazd dużej, około 70 – osobowej grupy, dezorganizował pracę na lodowisku, wydłużał czas oczekiwania na wypożyczenie łyżew.
Dokładne dane co do liczby osób, które skorzystały z możliwości darmowego wypożyczenia łyżew i samego lodowiska, będzie znana po zakończeniu ferii. Według szacunków do tej pory, z oferty skorzystało ponad 500 osób.