Budowa nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborz rozpoczęła się w styczniu 2015 roku, kiedy to wykonawcy przekazano plac budowy. Inwestycję zakończono w listopadzie;w styczniu 2016 roku decyzję o zakończeniu budowy wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Aktualnie trwają prace nad prawną stroną przekazania obiektu strażakom, co nastąpi w marcu bieżącego roku. – informują służby prasowe Urzędu Miasta w Świnoujściu

Głównym celem projektu „Budowa strażnicy OSP w Świnoujściu – Karsiborze wraz z wyposażeniem” jest poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, przeciwpożarowego i ochrony przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń środowiska. Nowa strażnica spełnia wymagania wynikające z obecnych standardów oraz potrzeb jednostek działających w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Jest również bardziej funkcjonalna dla korzystających z niej strażaków, niż było to w przypadku poprzedniej remizy.

Koszt jej budowy wyniósł 968 tys. złotych, z czego 500 tys. złotych pochodziło w ramach dofinansowania z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

W obiekcie, na powierzchni około 300 metrów kwadratowych, znajdują się: garaż na dwa stanowiska samochodowe, pomieszczenie socjalne, warsztat z magazynem, sala szkoleniowa, łazienka. W ramach inwestycji zagospodarowano również teren wokół budynku.