W dniu 20 lutego 2014 roku w godzinach 10:00 do 15:00 w Hali Sportowej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu,odbędą się kolejne, zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu Targi Pracy.

Jak informuje Cezary Pigłowski :- Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu od prawie 4 lat zajmuje się realizacją różnego rodzaju projektów rekrutacyjnych. Tylko w 2013 roku przeprowadziliśmy ponad 450 rekrutacji, zorganizowaliśmy 21 giełd pracy oraz odbyliśmy blisko 200 spotkań biznesowych, dzięki którym potencjalni pracodawcy mają ułatwiony dostęp do naszych usług.

W 2010 roku wkroczyliśmy z naszą ofertą na rynek międzynarodowy, przedstawiając niemieckim pracodawcom swoją usługę rekrutacyjną. Wtedy też nawiązaliśmy współpracę z Agentur fur Arbeit z Greifswaldu i Pasewalku.
Dzięki dużemu zaangażowaniu po obu stronach trwa ona do dzisiaj i cały czas się rozwija. Efektem naszej pracy były 3 edycje targów pracy o zasięgu międzynarodowym oraz blisko 30 giełd pracy dla niemieckich pracodawców.

rargi praby

W tym roku, nasze targi pracy zostały objęte patronatem honorowym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas tegorocznych targów swoją ofertę zaprezentują zarówno pracodawcy z lokalnego rynku pracy jak i pracodawcy z Polski, Niemiec i Holandii. Podczas Targów doradcy EURES będą prezentować oferty pracy dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pracodawcy będą poszukiwać pracowników w różnych branżach m.in. branży gastronomicznej, hotelarskiej, stoczniowej i przemysłowej. Będą również poszukiwani pracownicy do bazy wellness i Spa m.in. na stanowiska masażysta, fizjoterapeuta, kosmetolog.

Podczas targów pracy będzie można również skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w zakresie prawa pracy oraz bezpłatnie skorzystać z pomocy notariusza. Uczestnicy targów będą również mogli porozmawiać z doradcą zawodowym na temat tego, jak należy się profesjonalnie przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, w jaki sposób należy rozmawiać z pracodawcą oraz jak prawidłowo sporządzić dokumenty aplikacyjne.

W targach udział weźmie ponad 50 wystawców, poszukujących pracowników w różnych branżach, w tym 17 pracodawców z terenu Unii Europejskiej, a także  nowi przedsiębiorcy realizujący inwestycje na terenie Świnoujścia (np. Polskie LNG, Restauracja McDonalds oraz West Baltic Resort Spa&Wellness – obiekt dla ponad 130 gości)

targipracy