Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 46-letni mieszkaniec Międzyzdrojów zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej komendy, który wsiadł za kierownicę opla. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pełniący służbę na terenie miasta policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego świnoujskiej komendy około godziny 15 na ulicy Ku Morzu zauważyli samochód osobowy marki Opel Astra bez włączonych świateł mijania. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. 46-letni kierowca opla zaprzeczał spożywaniu alkoholu. Jednak badanie na jego zawartość w organizmie wykazało prawie 1,5 promila.

Po wytrzeźwieniu, w trakcie przesłuchania 46-letni mieszkaniec Międzyzdrojów przyznał, że przed wyruszeniem w podróż wypił szklankę wódki, po czym zabrał kolegę i razem pojechali do Świnoujścia.

Jego sprawą zajmie się teraz świnoujski sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska