Świnoujscy kryminalni zatrzymali sprawcę napadu na ekspedientkę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z osiedlowych sklepów. Mężczyzna rozpylił gaz w kierunku twarzy ekspedientki, popchnął ją i przewrócił, po czym dokonał kradzieży utargu. 30-latek trafił do policyjnej celi. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od ekspedientki jednego ze sklepów na Osiedlu Zachodnim w Świnoujściu, że kilka minut wcześniej nieznany mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że po wejściu do sklepu sprawca rozpylił w kierunku twarzy kobiety gaz, popchnął ją i przewrócił na podłogę, a następnie z kasy ukradł pieniądze w kwocie ponad 2.000 zł, po czym zbiegł w nieznanym kierunku.

Powiadomieni o rozboju policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika, co okazało się dość trudne z uwagi na brak bezpośredników świadków zdarzenia oraz ukrytą za kapturem twarz sprawcy. Funkcjonariusze jednak skrupulatnie gromadzili wszelkie informacje w tej sprawie i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na właściwy trop.

Praca operacyjna pozwoliła znacząco zawęzić krąg podejrzewanych osób i zatrzymać sprawcę. Wczoraj wytypowany 30-latek został zatrzymany.

Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu, przedstawiono mu zarzut rozboju na ekspedientce, do popełnienia którego się przyznał.

Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie.

Kodeks Karny przewiduje za ten czyn karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News