5:4 z Pogonią

Piłkarze Floty Świnoujście w ramach przygotowań do rundy wiosennej
rozgrywek I ligi pokonali dziś w Pobierowie ekstraklasową Pogoń Szczecin 5:4.

Wyspiarze objęli prowadzenie w 10 minucie. Po faulu na Marku
Fundakowskim rzut wolny wykonał Rafał Grzelak. Dośrodkował w pole karne, gdzie Michał Stasiak strzałem głową zaskoczył Radosława Janukiewicza.

W 16 minucie sędzia uznał, że w polu karnym świnoujścian sfaulowany
został Adam Frączczak i podyktował rzut karny, który wykonywał Patryk Małecki. Strzał byłego pomocnika Wisły Kraków obronił testowany we Flocie słoweński bramkarz Darko Brljak, ale przy dobitce był bezradny. W 21 minucie po błędzie Wyspiarzy po prawej stronie Portowcy przedostali się z piłką w pole karne Floty. Futbolówka trafiła do Małeckiego, którego uderzenia nikt nie zdołał zablokować i Pogoń prowadziła 2:1.

W 27 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Pogoni w odpowiednim miejscu znalazł się testowany przez Flotę litewski obrońca Klimas Gusocenko i z kilku metrów wyrównał na 2:2. A cztery minuty później Flota znów wyszła na prowadzenie – po faulu na Ensarze Arifoviciu arbiter podyktował rzut wolny dla świnoujścian z około 23 metrów. Ładnym technicznym strzałem nad murem popisał się Grzelak i było 3:2.

W 52 minucie Christian Nnamani zamknął akcję Floty na prawym skrzydle, podwyższając uderzeniem z ostrego kąta na 4:2. W 62 minucie kontaktowego gola dla Pogoni strzelił z rzutu wolnego Frączczak – piłka odbiła się od głowy jednego z piłkarzy stojących w murze i zaskoczyła bramkarza Szymona Gąsińskiego. W 71 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Nnamaniego piłka trafiła do Stasiaka. Michał w polu karnym Pogoni przyjął piłkę i wewnętrzną częścią stopy próbował uderzyć w długi róg.

Bramkarz Pogoni odbił piłkę, ale przy dobitce Sebastiana Zalepy nie miał szans i było 5:3. Wynik spotkania ustalił Małecki, zaskakując
Gąsińskiego uderzeniem w długi róg z kilkunastu metrów.

W czwartek w kolejnym sparingowym meczu Flota zagra w Grodzisku Wlkp. z Wisłą Kraków. Początek meczu o godz. 13.

Flota Świnoujście – Pogoń Szczecin 5:4 (3:2)
Bramki: Stasiak (10), Gusocenko (27), Grzelak (31), Nnamani (52),
Zalepa (71) – Małecki 3 (16, 21, 84), Frączczak (62)

Flota: Brljak (61 Gąsiński) – Jasiński (46 Niewiada), Stasiak,
Gusočenko, Opałacz (66 Zalepa), Sołowiej (80 Kwiatkowski), Grzelak (61 Śpiączka), Mokwa (76 Wrzesień), Arifović (46 Bodziony), Kolendowicz (46 Nnamani, 86 Kieruzel), Fundakowski (61 Martynowicz).