Strona główna » Świnoujście.Strażnicy miejscy zapobiegli pożarowi lasu

Świnoujście.Strażnicy miejscy zapobiegli pożarowi lasu

by Daniel SZYSZ

Świnoujście. Strażnicy miejscy zapobiegli pożarowi lasu

Ognisko rozpalone przez bezdomnych na terenie leśnym mogło zakończyć się pożarem, gdyby nie interwencja strażników miejskich.

Do zdarzenia doszło we wtorek (12.06) przy ulicy Krzywej w Świnoujściu.

Tak mogło się stać dziś, gdyby nie interwencja strażników miejskich.

– Funkcjonariusze zgasili palenisko oraz ukarali mandatem karnym oraz niezwłocznie skontaktowali się z Nadleśnictwem Międzyzdroje z prośbą o uprzątnięcie dzikiego obozowiska. Należy pamiętać, że rozpalanie ognia w lesie dozwolone jest wyłącznie w miejscach wyznaczonych – mówi Rafał Marciszewski, Komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

Również należy pamiętać, że pomimo deszczowej pogody ściółka w lesie jest bardzo wysuszona. Nawet najmniejsza iskra może spowodować ogromny pożar zagrażający nawet okolicznym budynkom.

Straż Miejska prowadzi nabór na strażników miejskich. Jeśli chciałbyś podjąć się pracy pełnej wyzwań pracy. Chcesz pracować na rzecz mieszkańców i miasta Świnoujście, zgłoś się na ogłoszony nabór do straży miejskiej.

Informacje znajdziesz pod linkiem

Adrian Trydeński

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również