Strona główna » Przyczyny awarii kosiarek spalinowych

Przyczyny awarii kosiarek spalinowych

by Daniel SZYSZ

Przyczyny awarii kosiarek spalinowych

Piękny, zielony, idealnie równy trawnik to marzenie wielu osób. Nic tak nie cieszy jak zadbany ogród, w którym można wygodnie usiąść i się zrelaksować. By trawa miała odpowiednie warunki do wzrostu, trzeba o nią zadbać kompleksowo. Nasiona, nawozy, czy wertykulacja pozwalają wyhodować naprawdę bujną trawę. Kiedy się zazieleni trzeba pamiętać o jej regularnym przycinaniu. Dobrej jakości kosiarka znacznie usprawni realizowanie zadania. Najczęściej wybór pada na model spalinowy, który jest nie tylko wydajny, ale także cechuje się dużą mocą. Zdarza się, że urządzenie nie chce współpracować, dlatego podpowiadamy, jakie są najczęstsze awarie tego typu sprzętu ogrodniczego i jak je rozwiązać.

Kosiarka nie chce odpalić

Zanim rozpoczniesz pracę, warto sprawdzić poziom paliwa. Szczególnie po zimie może okazać się, że jest go po prostu za mało. Przyczyną może być również świeca zapłonowa. Może okazać się, że kapturek, który się na niej znajduje, mógł się poluzować lub sama świeca nie jest odpowiednio mocno dokręcona. Kolejnym powodem może być zanieczyszczony filtr powietrza. Warto sprawdzić, co ile producent zaleca jego wymianę na czysty. Przed rozpoczęciem koszenia zweryfikuj poziom oleju w silniku. Problem z uruchomieniem urządzenia może mieć swoją przyczynę w silniku lub układzie paliwa i zapłonie. Więcej przyczyn nieprawidłowej pracy kosiarki możesz znaleźć na stronie https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/przyczyna-nierownej-pracy-silnika-kosiarki.

Zbyt głośna praca

Kosiarki spalinowe pracują znacznie głośniej niż elektryczne modele. Jeżeli zauważyłeś, że poziom hałasu się zwiększył, może oznaczać to nieprawidłowe użytkowanie kosiarki. Zanim zaczniesz pracę, pamiętaj o usunięciu dużych kamieni czy innych przeszkód z powierzchni. Jeżeli trawa jest wysoka, warto ją ściąć kosą, a dopiero później przyciąć kosiarką. Za duży hałas może odpowiadać wygięcie wału korbowego. Dzieje się tak, kiedy przy pracy na dużej prędkości noże nagle się zatrzymują. Wówczas silnik pracuje bezwładnie, wał się obraca, a następnie następuje wygięcie. Uszkodzony podzespół trzeba będzie wymienić na nowy. Warto pamiętać, że czasami awaria może wynikać z wieloletniego eksploatowania urządzenia, dlatego konieczne będzie kupno nowego modelu. Zanim wybierzesz nowy sprzęt, sprawdź ranking kosiarek spalinowych. Dzięki temu znajdziesz sprzęt nie tylko wydajny, który sprosta Twoim oczekiwaniom, ale także w dobrej cenie.

Jeżeli wybierzesz kosiarkę spalinową, pamiętaj, by regularnie wymieniać olej, dbać o odpowiedni poziom paliwa w zbiorniku, wymieniać filtr powierza i świecę zapłonową. Po każdym koszeniu wyczyść noże z trawy i dbaj, by zawsze były ostre. Dzięki tym prostym zabiegom wydłużysz żywotność urządzenia na kolejne lata.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również