Strona główna » Świnoujście. Problemy z zakończeniem budowy trzeciego zbiornika na terminalu LNG w Świnoujściu

Świnoujście. Problemy z zakończeniem budowy trzeciego zbiornika na terminalu LNG w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Trzeci zbiornik LNG w Świnoujściu: Opóźnienia i brak nowego terminu oddania

Rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu, kluczowego elementu polskiej infrastruktury energetycznej, napotyka na kolejne trudności.

Oddanie do użytku trzeciego zbiornika, pierwotnie planowane na początek roku, a następnie na koniec kwietnia, zostało ponownie opóźnione.

Gaz-System, operator terminalu, nie podaje już nowej daty zakończenia prac. Informuje portal rp.pl

DNI MORZA W ŚWINOUJŚCIU – ZOBACZ PROGRAM

Przyczyny Opóźnień

Gaz-System informuje, że wykonawca projektu, konsorcjum firm PORR i TGE Gas Engineering GmbH, przedstawił przyczyny opóźnień, które wpłynęły na wydłużenie prac. Wśród nich wymieniane są:

  • Pandemia Covid-19: Globalna pandemia spowodowała zakłócenia w łańcuchach dostaw, utrudniając dostęp do niezbędnych materiałów i komponentów.
  • Wojna w Ukrainie: Konflikt zbrojny w Ukrainie dodatkowo pogłębił problemy z dostawami, a także wpłynął na dostępność siły roboczej.
  • Zaburzenia w łańcuchu dostaw: Ogólne problemy z dostawami materiałów budowlanych i komponentów technicznych na całym świecie utrudniają realizację projektu zgodnie z harmonogramem.

ŚWINOUJŚCIE. DLACZEGO KOALICJA 13 GRUDNIA CHCE ZRUJNOWAĆ TURYSTYKĘ NA PRAWOBRZEŻU ŚWINOUJŚCIA ??

Konsekwencje Opóźnień

Opóźnienia w oddaniu trzeciego zbiornika LNG do użytku mają poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zwiększenie możliwości regazyfikacji gazu skroplonego jest kluczowe dla dywersyfikacji źródeł dostaw i uniezależnienia się od importu gazu ziemnego z Rosji.

Co dalej?

Gaz-System zapewnia, że wraz z wykonawcą intensywnie pracuje nad zakończeniem projektu

Jednak brak nowej daty oddania zbiornika do użytku budzi niepokój i rodzi pytania o skuteczność zarządzania tą strategiczną inwestycją.

Apel o Transparentność

W obliczu narastających opóźnień i braku konkretnych informacji, kluczowe jest zapewnienie pełnej transparentności ze strony Gaz-Systemu.

Społeczeństwo ma prawo wiedzieć, jakie są rzeczywiste przyczyny opóźnień i jakie kroki są podejmowane, aby zakończyć projekt jak najszybciej.

ŚWINOUJŚCIE. PIJANY UKRAINIEC POWODUJE WYPADEK – PROKURATURA MILCZY

Kilka tygodni temu pytaliśmy spółkę GAZ-SYSTEM czy ma problemy z płatnościami – spółka przekazała nam informacje, że rozlicza się terminowo i nie ma zatorów płatniczych z wykonawcą projektu.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW