Strona główna » Zaszczepiłeś dziecko, namówiłeś rodziców – być może wydałeś na nich wyrok. Nowe badanie: Szczepionki przeciwko COVID-19 mogły przyczynić się do wzrostu liczby zgonów

Zaszczepiłeś dziecko, namówiłeś rodziców – być może wydałeś na nich wyrok. Nowe badanie: Szczepionki przeciwko COVID-19 mogły przyczynić się do wzrostu liczby zgonów

by Daniel SZYSZ

Nowe badanie: Szczepionki przeciwko COVID-19 mogły przyczynić się do wzrostu liczby zgonów – czytamy w mediach

Najnowsze badanie sugeruje, że szczepionki przeciwko COVID-19 mogą być częściowo odpowiedzialne za wzrost liczby zgonów w USA i innych krajach zachodnich obserwowanych w ciągu trzech lat od wybuchu pandemii. Autorzy badania podkreślają, że wstępne wyniki wymagają dalszych analiz i weryfikacji, jednak sugerują, że szczepionki mogły mieć nieoczekiwane skutki uboczne, które mogły wpłynąć na ogólną śmiertelność.

WCIĄŻ NIEBEZPIECZNIE NA GRANICY

Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców z różnych instytucji akademickich i medycznych analizowało dane z wielu krajów zachodnich, koncentrując się na zgonach, które miały miejsce po rozpoczęciu masowych szczepień. Naukowcy wskazują na potrzebę przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań, aby dokładnie określić, jakie czynniki mogły wpłynąć na zaobserwowany wzrost liczby zgonów.

Szczepienia COVID-19

Szczepienia COVID-19 Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Wyniki badania wywołały szeroką debatę wśród ekspertów zdrowia publicznego, lekarzy i badaczy. Wielu specjalistów apeluje o zachowanie ostrożności przy interpretacji tych wstępnych danych, zwracając uwagę na fakt, że korzyści z masowych szczepień, takie jak redukcja ciężkich przypadków COVID-19 i hospitalizacji, są dobrze udokumentowane. Inni jednak podkreślają potrzebę dalszych badań nad długoterminowymi skutkami szczepionek.

ŚWINOUJŚCIE. KTO MOŻE NAD MORZE – ZOBACZ OBRAZ Z KAMER NA PLAŻY NA ŻYWO

Reakcje i stanowiska

Różne organizacje zdrowotne, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), podkreślają, że obecne dowody naukowe wskazują na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek przeciwko COVID-19. Jednocześnie zaznaczają, że monitorowanie i badanie potencjalnych skutków ubocznych szczepionek jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

ŚWINOUJŚCIE. JEDZIESZ NAD MORZE UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ BARDZO DROGA PODRÓŻ

Co dalej?

Naukowcy planują kontynuować swoje badania, aby lepiej zrozumieć, jakie mechanizmy mogłyby potencjalnie prowadzić do wzrostu liczby zgonów i jakie inne czynniki mogłyby mieć na to wpływ. Wyniki kolejnych badań będą kluczowe dla dalszego zrozumienia wpływu szczepionek na zdrowie publiczne.

Czytelników zachęcamy do śledzenia dalszych informacji na ten temat oraz konsultowania się z zaufanymi źródłami medycznymi i ekspertami zdrowia publicznego w sprawach dotyczących szczepień i ich wpływu na zdrowie.

 

PAŃSTWO TUSKA ARESZTUJE ŻOŁNIERZY BRONIĄCYCH POLSKIEJ GRACY Z BIAŁORUSIĄ. TRZECH CHŁOPAKÓW Z KOMPANII WYPROWADZONO W KAJDANKACH JAK BANDYTÓW.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również