STRACIŁ SAMOCHÓD ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

Policja

STRACIŁ SAMOCHÓD ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

Policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali kierującego samochodem, który wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, usłyszał już zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku mundurowi zastosowali też procedurę konfiskaty samochodu.,

ŚWINOUJŚCIE. STRAŻ GRANICZNA ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO POSZUKIWANEGO MĘŻCZYZNĘ.

Dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierującego w Koszalinie przy ul. Władysława IV przez załogę karetki pogotowia. Na miejsce zostali skierowani policjanci drogówki. Świadków zaniepokoił styl jazdy kierującego, który jechał „od prawej do lewej”.  Zgłaszający zatrzymali mężczyznę, zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Następnie poinformowali policję i pozostali z kierującym do momentu przyjazdu funkcjonariuszy. Za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec Koszalina. Przypuszczenia zgłaszających okazały się słuszne. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci, działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli auto 57-latka na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. Zatrzymali mu również prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie 57-latka zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.

ŚWINOUJŚCIE. MAMY NOWE POŁĄCZENIE PROMOWE Z PORTU W ŚWINOUJŚCIU DO SZWECJI.

Dzięki wzorowej postawie świadków, którzy wykazali się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Widzisz – reaguj, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

 

ŚWINOUJŚCIE – POŻAR ALTANKI NA OGRODACH DZIAŁKOWYCH NAD ZALEWEM – VIDEO

Related posts

Szok. 27-letni mężczyzna pędził Audi pod prąd na S10 – Został aresztowany. VIDEO

Policja. Awantura małżeńska 33 latka zatrzymana za posiadanie narkotyków

Zachodniopomorskie. Droga S3 będzie zablokowana – Policja organizuje objazd