Obietnice Tuska – Nauczyciele zostali oszukani ??? – Podwyżki będą mniejsze niż obiecano

Szkoła Nauczyciele

Obietnice Tuska – Nauczyciele zostali oszukani ??? – Podwyżki będą mniejsze niż obiecano

Podwyżki dla nauczycieli, które zostały wprowadzone od 1 stycznia 2024 roku, są mniejsze niż obiecane przez Koalicję Obywatelską.

Według obietnicy, podwyżka miała wynosić “30% albo 1500 zł”, w zależności od tego, która kwota jest większa. W rzeczywistości, podwyżka wynosi 30%, ale w przypadku najmniej zarabiających nauczycieli, którzy otrzymują pensję zasadniczą w wysokości 3600 zł brutto, podwyżka ta wynosi 1500 zł.

ŚWINOUJŚCIE – RZĄD TUSKA NIE PRZEKAŻE ŚRODKÓW NA UTRZYMANIE PRZEPRAW PROMOWYCH W ŚWINOUJŚCIU

Oznacza to, że nauczyciele, którzy otrzymują pensję zasadniczą w wysokości powyżej 3600 zł brutto, otrzymają podwyżkę mniejszą niż 1500 zł.

Oczywiście, podwyżka o 30% to wciąż znaczący wzrost wynagrodzeń nauczycieli. Jednakże, w porównaniu z obietnicą wyborczą, jest to podwyżka mniejsza.

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których podwyżki dla nauczycieli są mniejsze niż obiecano. Jednym z powodów może być to, że rząd nie dysponował wystarczającymi środkami finansowymi, aby zrealizować obietnicę. Innym powodem może być to, że rząd chciał uniknąć wzrostu inflacji.

OBIETNICE TUSKA: NIE BĘDZIE KWOTY WOLNEJ OD PODATKU W WYSOKOŚCI 60 TYŚ – ZDZIWIENI ??

Niezależnie od przyczyny, mniejsze podwyżki dla nauczycieli są rozczarowaniem dla wielu osób. Nauczyciele od dawna zmagają się z niskimi zarobkami, a obiecane podwyżki miały być szansą na poprawę ich sytuacji materialnej.

 

ŚWINOUJŚCIE. BĘDZIE WRESZCIE PRZEJŚCIE PIESZO-ROWEROWYCH POD TORAMI W ŁUNOWIE ??

Related posts

Nie będzie 1500 zł brutto podwyżki dla nauczycieli. – Internet nie bierze jeńców

Świnoujście. Jedź zatankować póki jest tanie paliwo, od 1 stycznia czeka nas drożyzna Tuska

Tusk dotrzymuje słowa. Wszystkie podwyżki będą obowiązywały od 1 stycznia np ZUS i opłata paliwowa …