Strona główna » Świnoujście – 105 rocznica utworzenia Marynarki Wojennej RP

Świnoujście – 105 rocznica utworzenia Marynarki Wojennej RP

#Świnoujście #marynarkawojenna

by Świnoujście w sieci

Uroczystości w Porcie Wojennym Świnoujście z okazji 105. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej RP

Już we wtorek 28 listopada 2023 r., mija 105 lat odkąd marszałek Józef Piłsudski wydał dekret, w którym rozkazał utworzyć Marynarkę Wojenną.

Świnoujście - 105 rocznica utworzenia Marynarki Wojennej RP

Świnoujście – 105 rocznica utworzenia Marynarki Wojennej RP

Od tego czasu nieprzerwanie, Marynarka Wojenna wykonuje zadania na rzecz polskiej, morskiej racji stanu. Z tej okazji w piątek 24 listopada na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu, odbył się okolicznościowy apel.

Świnoujście – Zobacz co będzie budowane w naszym mieście

„Najważniejszym zadaniem Marynarki Wojennej pozostaje operowanie na akwenie Morza Bałtyckiego na rzecz obrony Państwa, jak i jego bezpieczeństwa gospodarczego. Krótko określając je jako reprezentowanie interesów kraju (…) Dlatego w ostatnim czasie zwiększamy potencjał realizując kolejne programy zbrojeniowe. Takie jak: „Kormoran”, „Miecznik”, „Delfin”. Są to programy unowocześnienia polskiej floty. Przestarzały sprzęt jest zastępowany przez okręty najnowszej generacji, wprowadzane są nowe możliwości, takich jakich Marynarka Wojenna jeszcze nie miała.” – powiedział w trakcie przemówienia Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Piotr Sikora. Następnie zwrócił się bezpośrednio do podwładnych:

Dziękuję Wam, za trud codziennej służby, za gotowość do podejmowania wyzwań, za wytrwałość, za to, że współtworzycie historię Marynarki Wojennej. Życzę wszystkim marynarzom i pracownikom Resortu Obrony Narodowej zdrowia, pogody ducha, wiary we własne możliwości, satysfakcji z działań podejmowanych „ku chwale Ojczyzny” oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Życzę, by Państwa codzienna służba była zawsze profesjonalna, skuteczna, szanowana i przede wszystkim bezpieczna.”

Główne uroczystości upamiętniające odtworzenie sił morskich naszego państwa po odzyskaniu niepodległości odbędą się we wtorek, 28 listopada w Gdyni. Z tego miejsca pragniemy serdecznie wszystkich do świętowania wraz z marynarzami. Więcej informacji na temat programu uroczystości https://www.wojsko-polskie.pl/3fo/articles/aktualnosci-w/105-rocznica-utworzenia-marynarki-wojennej/

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 + 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW