Strona główna » Policja – Stracił prawo jazdy zanim je odebrał

Policja – Stracił prawo jazdy zanim je odebrał

by Świnoujście w sieci

Policja – Stracił prawo jazdy zanim je odebrał.

18 latek, który kilka dni wcześnie zdał prawo jazdy już je stracił, gdyż przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Młodzieniec wpadł w ręce szczecińskiej drogówki na ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Policjanci w tej sprawie skierują wniosek o ukaranie do Sądu.

Szczecińscy policjanci każdego dnia dokonują pomiaru prędkości z jaka poruszają się kierowcy po ulicach naszego miasta. Tym razem takiego pomiaru dokonywali na ul. Wojska Polskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W pewnym momencie zauważyli samochód marki Opel Corsa należący do jednej z wypożyczalni, którego kierujący jechał 114 km/h.

Zatrzymali ten pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 18 latek, który powiedział policjantom , że kilka dni wcześniej zdał prawo jazdy, jeszcze nie zdążył odebrać blankietu ale posiada „ tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel.

ŚWINOUJŚCIE – POWSTANIE DRUGI TUNEL W ŚWINOUJŚCIU

Mundurowi faktycznie potwierdzili ten fakt, gdyż zgodnie z nowymi przepisami „Tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który będzie ważny 30 dni od momentu zdania egzaminu na prawo jazdy.

Potwierdza on uprawnienia do kierowania pojazdami dla kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T. Z tej usługi w mObywatelu mogą skorzystać świeżo upieczeni kierowcy, którzy zdali egzamin państwowy na prawo jazdy i kierowcy, którzy rozszerzyli posiadane uprawnienia o kolejne – z wyżej wymienionych grup kategorii”.

POLICJA. ZAGINĄŁ 6 LATEK

Niestety ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy a policjanci skierują w tej sprawie wniosek do Sądu o ukaranie.

źródło: www.gov.pl

ZKS KMP
Policja

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW