Filmowcy w Świnoujściu – Mulnik planem filmowym dla serialu kryminalnego

Foto: Dariusz Minkiewicz.

Filmowcy w Świnoujściu – Mulnik planem filmowym dla kolejnego serialu kryminalnego

Serial kryminalny „Der Usedom Krimi” jest realizowany dla pierwszego programu niemieckiej telewizji od 2014 roku na wyspie Uznam po obu stronach granicy.

Foto: Dariusz Minkiewicz.

Od początku realizacji serialu biorą w nim udział aktorzy niemieccy i polscy, również ekipa filmowa jest międzynarodowa.

Do udziału w zdjęciach zapraszani są statyści ze Świnoujścia, Szczecina i okolic.

Serial cieszy się w Niemczech dużą popularnością, gromadzi za każdym razem sześcio  a nawet siedmiomilionową widownię. Po emisji nowych odcinków można obejrzeć całą bibliotekę tutaj.

Główną rolę byłej pani prokurator, Karin Lossow gra w serialu niezmiennie od początku wielka gwiazda niemieckiej kinematografii, Katrin Sass.

Z polskich aktorów gościli na planie „der Usedom Krimi” m.in. Magdalena Boczarska, Karolina Gorczyca, Marcin Dorociński, Łukasz Simlat, Igor Kujawski czy Olga Kalicka. W tym sezonie realizowane są odcinki 20, 21 i 22.

Za kamerą stoi Michał Grabowski, reżyseruje Grzegorz Muskała. W filmie zobaczymy tym razem Iwonę Bielską, Katarzynę Maciąg, Katarzynę Gniewkowską, Andrzeja Konopkę, Adama Kupaja i Michała Janickiego. Zdjęcia powstają m.in. w Szczecinie, w Międzyzdrojach, Świnoujściu, Zinnowitz, Wolgast i w Berlinie.

Małgorzata Zacharko

Film Art Production

Serwis produkcji serialu

„Der Usedom Krimi”

Related posts

Świnoujście. Dlaczego Prezydent “elekt” Agatowska milczy o Terminalu kontenerowym

Świnoujście. Trener podejrzanego o pedofilię aresztowany

Świnoujście. Komu przeszkadza BIAŁO-CZERWONA flaga na latarni ??