„Nasza krew – nasza Ojczyzna” Oddali krew, by ratować innych

„Nasza krew – nasza Ojczyzna”

Oddali krew, by ratować innych

Przeszło 23 litry krwi oddali krwiodawcy na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w ramach zorganizowanej 9 listopada 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

W Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej 19 krwiodawców (funkcjonariuszy i pracowników Komendy MOSG oraz Placówki SG w Gdańsku) oddało łącznie przeszło 8,5 litra krwi. Za pośrednictwem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku trafi ona do osób potrzebujących, w tym do ofiar wypadków komunikacyjnych.

W Placówce SG w Szczecinie w akcję włączyło się 33 honorowych krwiodawców – funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej, a także policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej i Krajowej Administracji Skarbowej. Pozyskano łącznie blisko 15 litrów krwi. Tak samo jak w Gdańsku, trafi ona w Szczecinie na szpitalne oddziały ratujące ofiary wypadków.

Organizatorami przedsięwzięcia były kluby HDK PCK przy Morskim Oddziale Straży Granicznej oraz „Granica” przy Straży Granicznej w Szczecinie.

Akcja ma charakter ogólnopolski, jej organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, a patronat honorowy objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Minister Zdrowia oraz Krajowa Administracja Skarbowa.

Morska Straż Graniczna

Related posts

Świnoujście. Wydalonego ze Szwecji polaka zatrzymała świnoujska Straż Graniczna

Świnoujście. Straż Graniczna Zatrzymali nietrzeźwego poszukiwanego mężczyznę.

Niebezpiecznie na graniczy. Straż Graniczna wydała komunikat