Węgiel dla mieszkańców

Zdjęcie dodane przez Pixabay: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/close-up-zdjecie-czarnych-kamieni-46801/

Odnosząc się do nieprawdziwych doniesień medialnych informujemy, że do Gminy Miasto Szczecin wpłynęły dzisiaj trzy wnioski o przystąpienie do zakupu węgla z przeznaczeniem dla szczecińskich gospodarstw domowych.

Jako pierwsze wspólny wniosek złożyły cztery podmioty współpracujące – szczecińskie firmy zajmujące się profesjonalnie sprzedażą węgla:

– Andrzej Pawełczyk, ul. Władysława Nehringa 11A, 71-814 Szczecin,

– Passa Michał Karaś, ul. Warcisława I 4B, 71-667 Szczecin,

– Firma Handlowo-Usługowa Jarosław Kolski, ul. Świerczewska 5, 71 -066 Szczecin,

– Przedsiębiorstwo Handlowe Węglobud S.A. z siedzibą przy ul. Monte Cassino 18A, 70-467 Szczecin.

Wniosek ten został zaakceptowany przez Miasto. Jeszcze w dniu dzisiejszym powyższe podmioty zarejestrują się na stronie podmiotu wprowadzającego, czyli wskazanej spółki dostarczającej węgiel z ramienia rządu. Wszystkie dalsze procedury i formalności realizowane będą pomiędzy tymi stronami.

UWAGA! Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach rozpocznie się dopiero po podpisaniu umowy i udostępnieniu węgla przez podmiot wprowadzający. O wszystkich szczegółach z tym związanych będziemy informować na bieżąco.

Jednocześnie informujemy, że podmioty współpracujące, których wniosek został zaakceptowany, zadeklarowały, że cena węgla dla mieszkańców Szczecina wynosić będzie 2000 zł za tonę, czyli o 200 zł mniej niż dopuszcza ustawa.

Pozostałe firmy, które złożyły wnioski to P.P.H.U HINO Sp zo.o., ul. Hebanowa 7, 86-005 Białe Błota oraz X-Comfort Mateusz Dymski, ul. Żeglarska 8/1, 85-519 Bydgoszcz.

Przypominamy również, że zakup węgla na preferencyjnych warunkach możliwy będzie jedynie po okazaniu zaświadczenia wydawanego przez Urząd Miasta. Szczegóły:

https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/szczecin-zaswiadczenia-na-wegiel-gdzie-zlozyc-wniosek

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin

Related posts

Już 14 Kwietnia 2024 roku odbędzie się kolejny Szczeciński Marsz dla Życia

Uwaga ostrzeżenie !! – Przekroczenie poziomu pyłu w powietrzu 

Prywatny odbiór odpadów lub stały wynajem dla firm – podstawienie kontenera w Szczecinie