DO KIERUJĄCEGO POD WPŁYWEM ALKOHOLU PRZYJECHAŁ KOLEGA Z … PODROBIONYM PRAWEM JAZDY

Szczecińscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierującego Fordem, który jechał pod wpływem alkoholu. Do pomocy przyjechał kolega, aby zabezpieczyć pojazd na miejscu kontroli. Jak się okazało, jego zagraniczne prawo jazdy, które okazał funkcjonariuszom, było podrobione. Obydwaj kierujący odpowiedzą teraz przed Sądem.

Policyjne patrole codziennie sprawdzają trzeźwość kierujących przy okazji wszystkich kontroli samochodów. Organizowane są również działania, podczas których badani są kierowcy na określonym odcinku drogi. Niestety, mimo zwiększenia kar wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować samochodami i stwarzają tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Nieodpowiedzialnością wykazał się 35 – latek kierujący fordem zatrzymany przez drogówkę. Spotkanie z policjantami zakończyło się zatrzymaniem jego prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna zadzwonił do swojego kolegi, który miał przyjechać i zabezpieczyć jego pojazd. Jakież było zaskoczenie policjantów, kiedy również zza kierownicy forda wysiadł kierowca, posługujący się podrobionym prawem jazdy. Na blankiecie brakowało zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach, a druk był nieczytelny.

Teraz obydwaj kierujący będą tłumaczyć się przed Sądem.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News