Strona główna » 14 automatów do gier w nielegalnym punkcie hazardowym

14 automatów do gier w nielegalnym punkcie hazardowym w Szczecinie

• Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS.
• Zabezpieczyliśmy 14 tradycyjnych automatów, komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.
• Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS wspierali szczecińscy policjanci.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z policjantami z Komendy Policji Szczecin-Śródmieście zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Nieoznakowany lokal znajdował się w centrum Szczecina.

Na miejscu jako pierwsi interweniowali policjanci, którzy zostali wezwani do awantury. Podczas oględzin lokalu podejrzenia wzbudziło zamknięte pomieszczenie. Policjanci musieli wyważyć drzwi, aby wejść do tej części lokalu. Po wejściu okazało się, że powodem zamknięcia było… nielegalne kasyno gier, które zostało tam urządzone. Znajdowało się w nim dziewięć automatów do gry. Funkcjonariusze celno-skarbowi włączeni w działania zabezpieczyli dodatkowe pięć automatów do gry, siedem włączonych stanowisk komputerowych do gry i gotówkę w saszetce w kwocie 1.785 zł. W pomieszczeniu tym znaleźliśmy też zawiniątko w aluminiowej folii z białym proszkiem prawie 300 tabletek (prawdopodobnie extasy – są teraz badane w laboratorium).

Postępowanie dotyczące narkotyków prowadzi policja, a KAS prowadzi postępowanie dotyczące nielegalnego urządzania i oferowania gier hazardowych.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiemnaście − trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW