Internauci ocenili polskie plaże. Królowa jest tylko jedna.

Świnoujska plaża została głosami czytelników portalu wp.pl uznana za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu. To już kolejny ranking, w którym świnoujska plaża jest tak wysoko oceniana.

Popularny portal wp.pl przeprowadził sondę wśród swoich czytelników. Swój głos można było oddać na: Łebę, Hel, Kołobrzeg, Chałupy, Sopot, Świnoujście, Jastrzębią Górę, Sarbinowo, Dębki lub Władysławowo.
Świnoujska plaża otrzymała 39 procent głosów. Na drugim miejscu z 12 proc. głosów znalazła się Łeba, a na trzeci plaża w Helu.
Świnoujska plaża od lat wygrywa podobne rankingi. W tym roku wygrała już ranking dziennikarzy podróżniczo – turystycznego Magazynu Travelist. Od wielu lat tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego dziennikarze popularnego portalu https://magazyn.travelist.pl/top-10-ranking-polskich-plaz/
odwiedzają i sprawdzają polskie nadbałtyckie plaże. Wybierają dziesiątkę najlepszych.
Świnoujskie Kąpielisko Uznam to także jedynej w Polsce, które już 17 raz z rzędu zostało wyróżnione przez międzynarodowe jury Błękitną Flagą. Po raz trzeci otrzymało ją również Kąpielisko Warszów. A po raz 14. to prestiżowe wyróżnienie przyznano także Portowi Jachtowemu im Jurka Porębskiego w Świnoujściu. Certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany jest co roku plażom, przystaniom i kąpieliskom na całym świecie, które eksperci zasiadający w jury uznali za najczystsze i najbezpieczniejsze. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole.
W 2022 r. wyróżniono Błękitnymi Flagami 5042 plaże, kąpieliska i przystanie z 48 krajów, z tego w Polsce 32 kąpieliska i 9 marin.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News