NIETRZEŹWY I POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW WPADŁ PODCZAS DZIAŁAŃ „TRZEŹWOŚĆ”. KILKA LAT TEMU BYŁ JUŻ SKAZANY ZA TO SAMO

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas sobotnich działań „Trzeźwość” zatrzymali kierowcę, który nie dość, że był nietrzeźwy, to jeszcze pod wpływem narkotyków. Kilka lat temu odpowiadał przed sądem za takie zachowanie. Jak pokazuje policyjna interwencja, historia niczego go nie nauczyła.

Do sytuacji doszło w sobotę około godziny 7:50 na ul. Krygiera. Mundurowi w ramach prowadzonych cyklicznie na terenie Szczecina działań „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel. Stróże prawa postanowili sprawdzić posiadane uprawnienia i stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdził, że kierujący Oplem 39 letni mieszkaniec podszczecińskiej miejscowości jest nietrzeźwy. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przebadaniu śliny okazało się, że nie tylko jest nietrzeźwy, ale również pod wpływem środków odurzających.

Na miejscu mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking strzeżony. Ta interwencja pokazuje, jak bardzo nieodpowiedzialni mogą być kierowcy – zatrzymany mężczyzna kilka lat temu miał już zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierowanie w stanie nietrzeźwości i po narkotykach. Teraz ponownie stanie przed sądem.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News