WPADŁ BO PRZECHODZIŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE, OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST POSZUKIWANY

W ręce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wpadł poszukiwany 21 latek. Mężczyzna przeszedł przez przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Jego zachowanie zwróciło uwagę mundurowych, którzy zareagowali na wykroczenie.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w późnych godzinach wieczornych na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta zauważyli mężczyznę, który zlekceważył przepisy i przeszedł przez przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Od początku interwencji szczecinianin utrudniał ustalenie jego danych osobowych, twierdząc, że nie posiada przy sobie dowodu osobistego, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Policjanci w bardzo krótkim czasie ustalili dane mężczyzny i tutaj zaczęły się jego prawdziwe problemy. Okazało się, że 21 latek jest poszukiwany do odbycia kary zastępczej 31 dni pozbawienia wolności. Został zatrzymany, a za popełnione wykroczenia, czyli przechodzenie przez jezdnię, kiedy sygnalizator S-5 nadaje sygnał w kolorze czerwonym oraz nie udzielenie wbrew obowiązkowi dokumentu potwierdzającego tożsamość został ukarany mandatami karnymi.

Piesi! Apelujemy o ostrożność!

Pieszy przechodząc przez jezdnię ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizatora. To kwestia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News