Nielegalny hazard zamknięty w Wielkanoc
Zachodniopomorskie, Szczecin

Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina.
Zatrzymaliśmy klasyczne automaty do gier.

W Wielkanoc nie laliśmy wody tylko zwalczaliśmy nielegalny hazard. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeprowadzili kontrolę w lokalu usytuowanym w centrum Szczecina.
Na miejscu zabezpieczyliśmy sześć klasycznych automatów do gier hazardowych. W lokalu przebywały trzy osoby – potencjalni gracze, którzy zostali przesłuchani w charakterze świadków. Zabezpieczone automaty wraz z dokumentacją przekazano do dalszych czynności.
Działania KAS wspierali policjanci.
Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Doradca Klienta Świnoujście Firma: MediaExpert Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News