Dołączyli do akcji „Ultrakrew 2022”

Przeszli z zachodu na wschód ponad pół tysiąca kilometrów wzdłuż polskiego wybrzeża, by promować honorowe oddawanie krwi. Na ostatnim etapie do akcji włączyli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej, towarzysząc ekipie ultramaratończyków do granicy państwowej.

Pod hasłem „Każdy ma swój krwiobieg” już po raz szósty odbyła się akcja „Ultrakrew 2022”, której celem jest promowanie honorowego oddawania krwi. Polega ona na charytatywnym pokonaniu całego polskiego wybrzeża, biegnąc lub idąc, od Świnoujścia aż do miejscowości Piaski znajdującej się przy polsko – rosyjskiej granicy. Ostatni odcinek biegu przebiegał przez teren Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej, której funkcjonariusze przyłączyli się do biegaczy.

Finał miał miejsce 16 stycznia przy granicy z Federacją Rosyjską. Tam uczestników akcji powitał Zastępca Komendanta PSG w Krynicy Morskiej mjr SG Przemysław Jońca. Pogratulował biegaczom pomyślnego zakończenia biegu i podkreślił, że dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, z których wielu jest honorowymi dawcami krwi, takie inicjatywy są cenne i godne naśladowania.

Straż Graniczna

Doradca Klienta Świnoujście Firma: MediaExpert Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News