Szkolenia z prawa pracy – gdzie ich szukać?

Szkolenia z prawa pracy – gdzie ich szukać?

Szkolenia z prawa pracy – gdzie ich szukać?

Analiza popularności zapytań w wyszukiwarkach internetowych nie pozostawia złudzeń. Szkolenia z prawa pracy są aktualnie na topie. Wyszukania takie jak szkolenia prawo pracy, szkolenia i kursy z prawa pracy, kurs prawa pracy, kompendium prawa pracy od A do Z, szkolenie prawo pracy 2022 pokazują, że tematyka ta cieszy się obecnie niezwykłą popularnością.

Szkolenia z prawa pracy

Zwłaszcza zapytania takie jak szkolenie prawo pracy 2022, zmiany w prawie pracy 2022 dostarczają nam wiedzy o przyczynach tej niezwykłej popularności tematyki związanej z prawem pracy, zatrudnieniem, administracją kadrowo-płacową, ubezpieczeniami społecznymi i aktami prawnymi, takimi jak kodeks pracy, czy ustawy wprowadzające tzw. polski ład.

Zaplanowane od stycznia 2022 roku zmiany w zatrudnianiu pracowników, podatkach od dochodów osobistych i składkach społecznych, zwłaszcza w składce zdrowotnej, sprawiają że wiele firm czuje pilną potrzebę doskonalenia wiedzy pracowników w tym temacie.

Jak to często bywa w ostatnich latach zmiany w prawie pojawiają się w ostatniej chwili, mają charakter diametralny, a czasu na przygotowanie się firm do ich poprawnego wdrożenia jest tyle co nic. Stąd też ogromne zainteresowanie wszelkiego typu szkoleniami dotyczącymi prawa pracy, kodeksu pracy oraz innych ustaw wpływających na obowiązki pracodawców.

Gdzie znaleźć dobre szkolenie prawo pracy?

W poszukiwaniach najlepszych kursów, warsztatów i szkoleń z prawa pracy mogą pomóc internetowe bazy szkoleń, takie jak ta prowadzona pod adresem Eventis.pl. Na stronie https://eventis.pl/szkolenia/prawo-pracy znajdziemy cały szereg wydarzeń merytorycznych poświęconych prawu pracy i zmianom nadchodzącym w najbliższych miesiącach. Baza gromadzi informacje o terminach takich wydarzeń z prawa pracy jak szkolenia, szkolenia internetowe, kursy, kursy online, kursy e-learning, e-szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje i sympozja. Pozwala to szybko odnaleźć wydarzenie w dogodnym dla nas terminie i miejscu oraz oczywiście zapoznać się z programem zajęć merytorycznych, sylwetkami trenerów prowadzących te zajęcia oraz z warunkami uczestnictwa w danym szkoleniu, kursie czy innym wydarzeniu. Możliwość porównania cen szkoleń z prawa pracy na jednej stronie internetowej sprawia, że unikamy przepłacania za szkolenia i kursy, co zdarza się dosyć często, gdyż rynek szkoleń jest niezwykle zróżnicowany cenowo. Jeśli chcemy zatem wybrać szkolenie dobre, czyli dopasowane do naszych potrzeb oraz w dobrej cenie, zawsze powinniśmy porównywać oferty pochodzące do różnych firm szkoleniowych.

Co się zmienia w prawie pracy?

Najwięcej zmian w prawie pracy i zasadach zatrudniania pracowników wprowadza Polski Ład, tak często krytykowany za zwiększanie obciążeń zarówno pracowników, jak i pracodawców. Nie da się ukryć, że głównym powodem wprowadzanych zmian jest chęć sięgnięcia dużo głębiej do kieszeni pracowników, co odbija się również na konieczności przygotowania się przedsiębiorstw do funkcjonowania w zmienionych realiach prawnych.

Co konkretnie się zmieni od 2022 roku w prawie pracy?

  • Zlikwidowana zostanie możliwość odliczania 9% składki zdrowotnej od podatku dochodowego – aktualnie aż 7,75% z 9% składających się na składkę zdrowotną podlega odliczeniu od podatku. Od 1 stycznia 2022 takiej możliwości już nie będzie. Realnie oznacza to znaczący wprost opodatkowania i oskładkowania pracy w Polsce, co jest charakterystyczne dla rządu PiS, który opodatkowuje osoby pracujące, aby wygenerować środki na programy socjalne dla często osób nieaktywnych zawodowo, ale które głosują na PiS.
  • Od 2022 r. ubezpieczenie zdrowotne będzie obowiązkowe również dla osób powołanych do pełnienia funkcji na mocy aktu powołania, które z tego tytułu pobierają wynagrodzenie. Obejmie to przede wszystkim członków zarządu, członków Komisji Rewizyjnej, prokurentów itp. Jest to więc kolejne zwiększenie obciążeń fiskalnych.
  • Na osłodę wzrośnie kwota wolna od podatku do wysokości 30 000 zł, ale nie będzie ona dotyczyła osób rozliczających się podatkiem liniowym, ryczałtem lub kartą podatkową.
  • Zmianie ulegnie też skala podatkowa, do kwoty 120 000 zł pracownicy zapłacą 17% podatku, a powyżej tej kwoty 32%.
  • Wprowadzona zostanie stawka 0% podatku dochodowego dla pracowników w wieku emerytalnym, pod warunkiem jednak że zrezygnują z pobierania świadczenia emerytalnego. Dla przedsiębiorców oznacza to dodatkowe formalności administracyjne niezbędne, aby prawidłowo naliczyć wysokość podatku dochodowego.
  • W planach pozostaje też oskładkowanie wszystkich umów zlecenia, tak że każda umowa zlecenia będzie odrębnym tytułem do ubezpieczeń społecznych, co ponownie podniesie wpływy do budżetu.

Oczywiście to tylko niewielka część wprowadzanych zmian. W najbliższych tygodniach w życie pojawia się tak wiele nowych przepisów w prawie pracy, że nie sposób omówić ich w jednym artykule.

Related posts

Brakuje elektryków. Najbardziej pożądanym zawodem na rynku pracy. Brakuje nawet kilkadziesiąt tysięcy osób

Świnoujście. Targi pracy w Świnoujściu

Straż Graniczna. Ukraińcy – Nielegalni pracownicy