PROJEKT POLSKO-NIEMIECKI W KOSEROW (NIEMCY, UZNAM)

Dzisiaj (24.09) zakończył się trwający kilka dni wspólny projekt młodzieży ze Świnoujścia i Wolgastu (Niemcy) w niemieckim Koserow.

To była kilkudniowa wymiana młodzieży skupionej wokół świnoujskiego OHP oraz niemieckiego CJD Nord. Justyna Szulc (OHP Świnoujście), Marek Kościółek (Stowarzyszenie Teatr Krzyk) oraz Frank Zimmermann (CJD Zinowitz, Wolgast) byli inicjatorami tego pomysłu i jego realizatorami.

Od wtorku pracowali oni razem z 20 młodymi osobami z Polski i Niemiec nad wieloma zagadnieniami związanymi z ich życiem zawodowym, a także nad podnoszeniem przede wszystkim kompetencji miękkich młodych uczestników. Poza tym wiele było wspólnej integracji przez zabawę i teatr, działania w grupach, pracę zespołową i indywidualną. Spotkanie odbywało się w Ośrodku CJD w Koserow, a ostatni dzień w Wolgaście. Młodzież z obu krajów odwiedziła również m.in. Muzeum Historyczno-Techniczne w Peenemünde, park linowy oraz kilka innych ciekawych miejsc związanych z wyspą Uznam po niemieckiej stronie.


W spotkaniu poza polską i niemiecką młodzieżą brali również udział młode osoby z Wenezueli, Syrii i Afganistanu, które ze swojego kraju wyjechały na stałe.

Wymiana młodzieży była możliwa dzięki wieloletniej współpracy świnoujskiego OHP, niemieckiego CJD oraz Teatru Krzyk. Justyna Szulc, Frank Zimermann i Marek Kościółek planują już kolejne wspólne działania angażujące młodzież ze Świnoujścia i Niemiec w roku 2022.

Foto: organizatorzy

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News