„Bezpieczna Odległość” – to akcja funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie. Policjanci na drodze ekspresowej S3 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

Policja. Trasa nad morze. S3

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Choszczno – Złodziejaszek zatrzymany – Teraz posiedzi 10 lat

Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości TRUCAM 2 z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 27 wykroczeń. Na 24 kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli mandaty, a 3 kierowców pouczyli.

ZKS KMP

 

Świnoujście – Zobacz obraz z kamer na plaży – NA ŻYWO !!

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News