KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY ZA NIEBEZPIECZNĄ PRĘDKOŚĆ

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drogach. Jednak nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają. Lekceważąc obowiązujące przepisy narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Policjanci sławieńskiego Ogniwa Ruchu Drogowego nie stosują taryfy ulgowej wobec piratów drogowych i stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z nich jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. To właśnie za to wykroczenie kolejni dwaj kierowcy stracili prawa jazdy.

W miejscowości Boleszewo funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem Scudo, który w obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 km/h, miał na liczniku 107 km/h. 39 – latek jechał aż o 67 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy. Dodatkowo mundurowi nałożyli na niego mandat karny i 10 punktów karnych.

Drugi z kierowców „wpadł” w Darłowie. 70 – letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. On również na najbliższe 3 miesiące musiał pożegnać się z prawem jazdy. Za złamanie przepisów ruchu drogowego również został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów!

asp. Kinga Warczak