zdjęcia: str. Krzysztof Pisz

[POŻAR PIWNICY W CHOSZCZNIE]

10 kwietnia 2021 roku, o godzinie 1:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w jednym z bloków zlokalizowanym przy ul. Jagiełły w Choszcznie. Dyżurny operacyjny skierował na miejsce dwa zastępy z JRG Choszczno.

Po dojeździe potwierdzono pożar jednej z piwnic oraz zadymienie występujące w ciągu piwnicznym, a także w klatce budynku.

Działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu, ugaszeniu pożaru, rozbiórce spalonych elementów, wyniesieniu tlących się części wyposażenia piwnicy, a także oddymianiu wszystkich pomieszczeń.

W trakcie przeszukiwania pomieszczeń piwnicznych znaleziono również turystyczną butlę z gazem. Przypominamy, że butle z gazem propan-butan nie powinny być przechowywane w piwnicach, ponieważ stanowi to zagrożenie nie tylko w czasie pożaru, ale również w sytuacji, gdy butla uległaby rozszczelnieniu. Na zdjęciach widać również zwisające kable, które pod wpływem temperatury uległy nadpaleniu oraz utracie izolacji.

Na miejscu zdarzenia obecna była również policja.

Opracowanie i zdjęcia: str. Krzysztof Pisz