Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o zbrodnię usiłowania zabójstwa. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec podejrzanego o usiłowanie dokonania w dniu 20 lipca 2019 r. w Szczecinie zabójstwa kobiety poprzez wielokrotne ugodzenie jej w klatkę piersiową, a także lewe ramię, lewe udo oraz jamę brzuszną powodując w szczególności uszkodzenia w wielu miejscach jelita grubego i cienkiego, które doprowadziły do choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonej mogącej skutkować jej zgonem, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzieloną kobiecie pomoc medyczną tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk w zb. z art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z a rt. 11 § 2 kk i inne.

Prokurator Rejonowy Szczecin – Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa konkubiny. Jak ustalono w dniu 19 lipca 2019r. doszło do kłótni pomiędzy podejrzanym i pokrzywdzoną. Skierowani na miejsce zdarzenia przez dyspozytora 997 funkcjonariusze w miejscu zamieszkania wymienionych zastali załogę pogotowia, która udzielała pokrzywdzonej pomocy medycznej. Kobieta miała widoczne w okolicy klatki piersiowej i jamy brzusznej rany kłute.

Wskutek zdarzenia pokrzywdzona odniosła liczne rany kłute w okolicy m.in. klatki piersiowej , na lewym ramieniu, lewym udzie, przedniej powierzchni jamy brzusznej. W ich następstwie u pokrzywdzonej stwierdzono znaczny stopień niepełnosprawności.

Dodatkowo ustalono, iż podejrzany znęcał się fizycznie i psychicznie nad pokrzywdzoną wyzywając ją słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, a także naruszał jej nietykalność cielesną.

Sprawca został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W przeszłości był karany sądownie.

Za usiłowanie zabójstwa na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News