POLICJANCI ZABEZPIECZALI „CHOSZCZEŃSKĄ DZIESIĄTKĘ”

Ponad 450 zawodników wzięło udział w XXIII Biegu pn. ,,Choszczeńska Dziesiątka”. O bezpieczeństwo uczestników dbali między innymi policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie kolejny raz włączyli się w zabezpieczenie biegu.

Z uwagi na panującą pandemie związaną z Covid-19 w trosce o bezpieczeństwo zawodników bieg odbył się w dwóch turach. Pierwsza grupa uczestników wyruszyła o godzinie 10:00, natomiast pozostała część o godzinie12:00. Biegacze rozpoczęli swój bieg spod budynku Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy B. Chrobrego w Choszcznie. 10 kilometrowa trasa biegła ulicami miasta, a następnie zawodnicy kontynuowali swój bieg trasą wokół jeziora Klukom dobiegając na metę przy ulicy B. Chrobrego.

W związku z imprezą nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz użytkowników dróg czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Choszcznie wraz z wolontariuszami Policjanci z wykorzystaniem służbowych motocykli prowadzili pilotaż bezpośrednio przed biegaczami. Impreza przebiegła bez zakłóceń. Kierowcy i mieszkańcy wykazali się dużą wyrozumiałością.

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy.

Policja Choszczno