Kursy, szkolenia, webinary. Czyli jak się uczyć, będąc dorosłym

Ambitny człowiek nigdy nie przestaje się uczyć. Nieważne ile mamy lat, kiedy skończyliśmy szkołę, jaka jest nasza sytuacja zawodowa – czas na edukację zawsze się znajdzie. Świetnym sposobem na kontynuowanie nauki są dostępne dzisiaj kursy, szkolenia i webinary, dzięki którym możemy pogłębić swoje umiejętności, a nawet dowiedzieć się czegoś całkiem nowego. Czego warto się uczyć? Jak kontynuować edukację, będąc dorosłym? Sprawdzamy!

Kursy – nie tylko językowe

W zależności od tego, czego chcemy się uczyć, będziemy wybierać inne formy edukacji. Ogromną popularnością wśród dorosłych cieszą się różnego rodzaju kursy. Kurs niemieckiego, angielskiego, kurs szycia i kroju, kurs pływania – wszystkie one cieszą się sporym zainteresowaniem. Różne dziedziny wiedzy charakteryzują się różnymi trybami nauki. O ile pływania raczej nie nauczymy się zdalnie, o tyle np. kurs języka niemieckiego swobodnie możemy odbyć bez wychodzenia z domu. Do codziennej nauki świetnie sprawdzi się aplikacja Babbel. Znajdziemy tutaj lekcje na różnych poziomach zaawansowania, skoncentrowane na różnych tematach. Możemy się uczyć gramatyki, wymowy, konstruowania zdań i wypowiedzi. Sami decydujemy, od czego chcemy zacząć – może od przygotowania do podróży? A może interesuje nas język przydatny w pracy? Podejmijmy decyzję i uczmy się tego, na czym najbardziej nam zależy. 

Webinary. Nauka bez wychodzenia z domu

Ale kursy językowe nie są jedynymi zajęciami, na które możemy się zdecydować. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się webinary, czyli wykłady prowadzone online. Najczęściej bierzemy udział w tych dotyczących naszej pracy, ale chętni mogą zapisać się na webinary z różnych dziedzin – od psychologii, przez zagadnienia filozoficzne, aż po spotkania z aktywistami czy pisarzami. W sieci wciąż wiele się dzieje. W dobie globalnej epidemii to najbezpieczniejsza forma spotkań z ludźmi z różnych branż i dziedzin. Wystarczy kilka kliknięć, by przenieść się na salę wykładową. Bez wychodzenia z domu!

Szkolimy się!

Na wszystkich głodnych wiedzy czekają również szkolenia. I tu znów możemy zdecydować się na szkolenie związane z naszym zawodem i branżą, w której na co dzień funkcjonujemy lub pójść o krok dalej i szkolić się z rzeczy całkiem nowych. Kto wie, co przyda nam się kiedyś w życiu lub w pracy? Zawsze warto dowiedzieć się czegoś o pierwszej pomocy, poznać tajniki dietetyki, nauczyć się czegoś zupełnie dotąd nieznanego. Świat jest bogaty i piękny – musimy tylko chcieć go poznać. Kursy i szkolenia są do tego doskonałym narzędziem.