Strona główna » Niemcy nie wydalą ukraińców w wieku poborowym, potrzebują ludzi do pracy. Tusk i Sikorski wyślą polskich żołnierzy na front ??

Niemcy nie wydalą ukraińców w wieku poborowym, potrzebują ludzi do pracy. Tusk i Sikorski wyślą polskich żołnierzy na front ??

by Świnoujście w sieci

Niemcy nie wydalą ukraińców w wiku poborowym. Potrzebują ludzi do pracy.

Czy Tusk i Sikorski wyślą polskich żołnierzy na front ??

Niemcy nie wydalą ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym:

Stan na 12 maja 2024 r.:

  • Oficjalne stanowisko: Rząd niemiecki oficjalnie nie ogłosił planów wydalania ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym. W mediach pojawiały się doniesienia o naciskach ze strony niektórych niemieckich polityków, aby rozważyć takie działania, jednakże nie zyskały one szerokiego poparcia ani nie przełożyły się na konkretne decyzje.
  • Szacunkowa liczba: Według doniesień medialnych w Niemczech może przebywać nawet 300 tys. ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym.
  • Argumenty za wydaleniem: Zwolennicy wydalenia argumentują, że ci mężczyźni powinni wrócić do ojczyzny i walczyć w obronie swojego kraju. Podnoszą również kwestie rosnących kosztów utrzymania uchodźców oraz obawy dotyczące bezpieczeństwa i porządku publicznego.
  • Argumenty przeciwko wydaleniu: Przeciwnicy wydalenia podkreślają, że wielu ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym nie może wrócić do kraju ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia lub zdrowia, a także z powodu obowiązków opieki nad rodziną. Zwracają również uwagę na zobowiązania Niemiec do ochrony uchodźców i praw człowieka.
  • Sytuacja prawna: Ukraińcy, którzy legalnie przebywają w Niemczech, objęci są ochroną międzynarodową i nie mogą zostać wydaleni z powodu obowiązku służby wojskowej w swoim kraju.
  • Możliwe rozwiązania: Dyskutowane są alternatywne rozwiązania dla sytuacji ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym, takie jak np. programy wspierające ich dobrowolny powrót do Ukrainy lub pomoc w znalezieniu pracy i integracji w Niemczech.

Należy zaznaczyć, że sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie. Ważne jest, aby śledzić aktualne doniesienia z wiarygodnych źródeł, takich jak agencje prasowe i rządowe strony internetowe.

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW