Świnoujście – A takich marynarzy znacie ?? – #GaszynChallenge w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

#GaszynChallenge w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

8. Flotylla Obrony Wybrzeża została nominowana do akcji #GaszynChallenge przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wyzwanie zostało przyjęte przez Dowódcę 8.FOW kontradmirała Piotra Niecia. Podczas jednego z epizodów ćwiczenia taktycznego jednostek brzegowych oraz sił okrętowych został nagrany filmik zachęcający wszystkich marynarzy i pracowników Flotylli do wparcia zbiórki pieniędzy na bardzo drogą terapię, która da dzieciom szansę na zdrowie.

Swoją akcję świnoujska Flotylla zadedykowała wszystkim dzieciom walczącym z SMA, a w szczególności malutkiemu Frankowi Kępie ze Szczecina.

Linki do zbiórki pieniędzy na Franka:
www.siepomaga.pl/franekwojownik

www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranek

Nominacje do dalszej udziału w akcji popłynęły do:
– Centrum Operacji Morskich – Dowództwo Komponentu Morskiego w Gdyni
– Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia
– Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu

Do udziału w akcji włączają się również kolejne jednostki wojskowe ze składu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Nagrane filmy zachęcające do udziału w akcji można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl/8fow.

Trzymamy za Was kciuki mali wojownicy !

2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych ze Świnoujścia przyjął wyzwanie do #GaszynChallenge. Pompujemy dla małego Wojownik z SMA. Franek Kępa ze Szczecina.https://www.siepomaga.pl/franekwojownikhttps://www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranekDo kontynuowania akcji nominujemy:- 12. Dywizjon Trałowców ze Świnoujścia- 13 Dywizjon Trałowców im. admirała floty Andrzeja Karwety z Gdyni- Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unruga w UstceZadanie jest proste. Nominowani do wykonani zadania wykonują 10 pompek i wpłacają pieniądze na dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).Udostępniamy akcję i zachęcamy jak największą liczbę osób do wsparcia.Do dzieła !

Publiée par Marynarka Wojenna RP sur Lundi 29 juin 2020

 

***

#GaszynChallenge jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez strażaka OSP z Gaszyna. Zaczęło się od chorego na rdzeniowy zanik mięśni – SMA, półtorarocznego Wojtusia, którego rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca, jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Akcja ma na celu wsparcie, przede wszystkim finansowe, dzieci chorujących na tę bardzo rzadką chorobę, które aby móc walczyć o swoje zdrowie, potrzebują ogromnej kwoty 10 milionów złotych. Lek może zostać podany tylko do 2 roku życia. Początkowo zbiórka pod szyldem #GaszynChallenge prowadzona była na leczenie małego Wojtka, jednak akcja okazała się tak wielkim sukcesem, że teraz pomaga również innym dzieciom chorym na SMA. To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem i po kilkudziesięciu dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata ! W każdym województwie jest dziecko z SMA potrzebujące natychmiastowej pomocy.

W ramach akcji wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić pieniądze na zbiórkę prowadzoną przez platformę SiePomaga.pl. Zasady dotyczące zarówno wysokości wpłat na rzecz chorych dzieci, jak i ilości nominowanych osób, można łamać, ale tylko w górę. Dotąd większość wpłat była wyższa niż kwota minimalna określona w zadaniu.

Zachęcamy jak największą liczbę osób do wspierania finansowego dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) !

kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski