Co zrobić z wrakiem ?

Na ulicach naszego miasta pojawia się coraz więcej nieużywanych, zniszczonych samochodów, które wyglądają na porzucone. Samochody takie wystawione na działanie warunków atmosferycznych niszczeją, czasami miesiącami stoją gdzieś na parkingach, w lesie, szpecąc otoczenie. Mijając takie auta zastanawiamy się, czemu ktoś porzucił auto, kto zapłaci za jego usunięcie? Na terenie Świnoujścia jest kilkadziesiąt takich samochodów.

Pojazdy te zostają usunięte z terenu miasta na koszt właścicieli. Ale to urząd zleca wywiezienie aut, kontaktuje się z właścicielami i po długotrwałej procedurze, można je dopiero zezłomować. Tym samym koszty takich działań ponosi budżet miasta, a więc my wszyscy.

Istnieje jednak inna możliwość, gdy kosztów nie musi ponosić ani właściciel pojazdu, ani budżet miasta. Można zlecić usługę demontażu specjalistycznym firmom, które odbiorą pojazd za darmo, a w niektórych przypadkach, zależnie od stanu, odkupią je od Państwa za niewielkie pieniądze. Firmy takie oferują swoje usługi na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, a ich odbiór następuje ze wskazanych miejsc bezpośrednio do stacji demontażu. Wystawiają one niezbędne dokumenty uprawniające do wyrejestrowania pojazdu.

Informacje o firmach działających na terenie naszego województwa otrzymacie Państwo w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta, pod nr tel. 91 327 86 41 w godzinach pracy urzędu.

info UM

Wrak w Świnoujściu