TABLETY DLA RADNYCH

Świnoujscy radni otrzymali tablety. „Rozpoczynamy nową epokę w pracy Rady Miasta, ekologiczną i bardziej oszczędną. Dotychczas radni otrzymywali wszystkie dokumenty w wersji papierowej a to generowało wydatki.

W 2019 roku w Biurze Rady zużytych zostało 181 ryz papieru. Tak więc wydatek na tablety szybko się zwróci. Ponadto usprawni pracę Rady Miasta” – poinformowała Sekretarz Miasta Dorota Konkolewska.

Koszt jednego tabletu wraz z oprogramowaniem to 1551,35 zł. Od poniedziałku radni przechodzą instruktarz obsługi sprzętu wraz z oprogramowaniem do zdalnych połączeń, w tym uczestnictwa w sesji.

Dzięki tabletom radni będą mieli dostęp do dokumentów w wersji elektronicznej. Radni po raz pierwszy skorzystają z tabletów podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się już jutro 9 kwietnia i zostanie przeprowadzona w sposób zdalny.

Początek sesji o godzinie 9.00. Sesja zdalna w trybie on line będzie transmitowana przez TV Słowianin, dostępna do oglądania na stronie http://bip.um.swinoujscie.pl/ – na skróty – transmisja obrad Rady Miasta Świnoujście.
J. Ścigała

BIK UM Świnoujście