Od 24 do 28 marca – “Rekolekcje w kwarantannie”

Foto. Daniel SZYSZ / eswinoujscie.pl

Od 24 do 28 marca – “Rekolekcje w kwarantannie”

“Rekolekcje w kwarantannie” – to propozycja ogólnopolskich rekolekcji internetowych o wierze, nadziei i miłości. Od 24 marca przez pięć dni o godz. 8.00, 16.00 i 20.00 będą umieszczane ok. 2-minutowe konferencje na Twitterze, Facebooku, kanale YouTube episkopatu i na stronie www.episkopat.pl oraz na kanale YouTube telewizji SalveNet.

W przekazanej PAP we wtorek informacji przez biuro prasowe KEP, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński powiedział: “Bardzo wielu ludzi pozostaje w kwarantannie na czas epidemii. Trudne są wtedy warunki, żeby korzystać z rekolekcji, czy też być w świątyni. Dlatego SalveNet przygotowała na najbliższy tydzień rekolekcje”.

Rekolekcje te odbywać się będą pod patronatem biskupa diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego.

Internetowe “Rekolekcje w kwarantannie” będą składały się z trzech codziennych konferencji wygłaszanych przez trzech duszpasterzy z diecezji warszawsko-praskiej. O godz. 8.00 temat “Wiary” podejmie ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. O nadziei o godz. 16.00 będzie mówił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast o miłości, o godz. 20.00 – ks. Marek Kruszewski, duszpasterz małżeństw i rodzin.

“Rekolekcje w kwarantannie” to tylko jedna z propozycji rekolekcji wielkopostnych online. Wiele propozycji pojawia się również na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie www.episkopat.pl (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ krap/

Related posts

Jak wziąć udział w rekolekcjach RODZINA33?

W kościele Chrystusa Króla Trwają Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Liturgiczne