Świnoujscy lekkoatleci na obozie szkoleniowym w Szklarskiej Porębie

W dniach od 7.02.2020 r. do 16.02.2020 r. odbył się obóz sportowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Świnoujściu. Zawodnicy byli zakwaterowani w Hotelu Europa – Górnicza Strzecha w Szklarskiej Porębie.
Celem zgrupowania była realizacja planów szkoleniowo – treningowych oraz poznanie tradycji i walorów krajobrazowych Dolnego Śląska. Młodzi zdolni lekkoatleci mieli możliwość przygotowania się do udziału w zawodach ogólnopolskich „ Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbędą się w dniu 20 -21.06.2020 r. w Łodzi, a także do startów w zawodach halowych i przełajowych. Zajęcia treningowe odbywały się na duktach leśnych w Górach Izerskich oraz na karkonoskich szlakach. Urokliwa zima umożliwiła zrealizowanie zaplanowanych wycieczek górskich. Śnieg towarzyszył młodym adeptom lekkiej atletyki przez cały okres pobytu w Szklarskiej Porębie. Śnieg i słońce sprawiały bajkowe krajobrazy, które na długo zostaną zapamiętane przez młodych sportowców. Podczas wycieczek marszobiegowych zawodnicy zdobyli szczyty: Szrenicę, Łabski Szczyt, Wysoki Kamień i Kopalnię Kwarcu „ Stanisław”, a także zobaczyli wodospad Szklarki i Kamieńczyka. Zwiedzili Muzeum Mineralogiczne, gdzie mieli możliwość obejrzenia minerałów i skamienilin z całego świata, a także Leśną Hutę Szkła, gdzie z bliska mogli obserwować wytop różnych form szklanych.
Poza treningami odpoczywali i wspaniale bawili się na świeżym powietrzu rzucając się śnieżkami, czy zjeżdżają na sankach. Mieli do dyspozycji saunę, bilard i kręgle.
Lekkoatleci po wykonanej ciężkiej pracy wrócili do domu, by kontynuować przygotowania do kolejnego sezonu sportowego. Najbliższe zawody to Halowe Mistrzostwa Województwa w Szczecinie, które odbędą się w dniach 07 marca 2020 r.
Życzę młodym lekkoatletom przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w najbliższych zawodach.
Mając możliwość pragnę podziękować wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe przy organizacji obozu.
Wyrażając głęboką wdzięczność za dobre serce i okazaną pomoc składam serdeczne podziękowania: Państwu Lidii i Marcinowi Zająkała Hotel „ Trzy Wyspy” w Świnoujściu; Panu Tadeuszowi Kaczorowi Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny „Sobótka”, firmie budowlanej Bogdan Fogt; firmie „ Dawidex”: Dawid Szymański, firmie „ Apartments Świnoujście”: Grzegorz Żołnieruk.

Sylwia Szostak
Dyrektor SP 6 w Świnoujściu