Zachodniopomorskie – Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne

Następny odcinek linii energetycznej 400 kV relacji Krajnik-Baczyna uzyskał zgodę na realizację.

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej „Budowa linii 400 kV relacji Krajnik-Baczyna na odcinku od SE Krajnik do istniejących słupów nr 11 i 516”. Inwestycja zlokalizowana jest na trenie gminy Gryfino.

– Linia przesyłowa Krajnik-Baczyna zapewni bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom kolejnych gmin w naszym województwie – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – Całość 70-kilometrowej inwestycji będzie przebiegała przez 3 zachodniopomorskie powiaty: gryfiński, pyrzycki i myśliborski, a także gorzowski, w województwie lubuskim.

Dzisiejsza decyzja obejmuje również demontaż istniejącej linii 400 kV Plewiska-Krajnik na odcinku pomiędzy słupami nr 516 i 517 i demontaż istniejącej linii 400 kV Krajnik-Morzyczyn na odcinku pomiędzy słupami nr 10 i 11.

Pozwolenie na budowę odcinka linii 400 kV Krajnik-Baczyna – od słupa nr Ko13 do słupa nr My42 na terenie gmin Kozielice (powiat pyrzycki) i Myślibórz zostało wydane przez wojewodę 30 września 2019.

Related posts

Zamknięto bimbrownie – Jak żyć ??

Kolejne Ostrzeżenie dla województwa zachodniopomorskiego

Uwaga. Może być niebezpieczni. Ostrzeżenie meteorologiczne dla całego województwa zachodniopomorskiego